Parallellsesjon B

Torsdag 19.april – Vert: Inger Auestad ROM D112

Sesjon B Navn Tittel Tilhørighet E-post
8.30 – 9.30 Bjørg Oddrun Hallås og Marianne Presthus Heggen «We are all nature» - young children's expressions about nature FLKI Bergen Bjorg.Oddrun.Hallas@hvl.no Marianne.Presthus.Heggen@hvl.no
Bjørg Oddrun Hallås
Natursyn en undervisningsdag på ungdomstrinnet – ved, på og i sjø
FLKI Bergen Bjorg.Oddrun.Hallas@hvl.no
Inger Auestad Restaurering av natur er nødvendig for å nå bærekraftsmålene FIN Sogndal Inger.Auestad@hvl.no
Kari Marie Thorkildsen Korleis kan omsorgsvitskap bidra til i ei berekraftig utvikling? FHS Stord Kari.Marie.Thorkildsen@hvl.no
9.30 – 9.45 Pause
9.45 – 10.30 Hege Emma Rimmereide Problematizing nature in the Anthropocene  FLKI Bergen Hege.Emma.Rimmereide@hvl.no
Lisa Steffensen
Hvordan kan lærere tilrettelegge for at elever blir kritiske medborgere gjennom matematikkundervisningen med fokus på klimaendringer?
FLKI Bergen Lisa.Steffensen@hvl.no

 

Kai Grieg
Undervisning om bærekraftig utvikling
FN-sambandet